Özgür Özel-Lütfü Savaş görüşmesi sona erdi

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, yerel seçimlerde yeniden aday gösterilen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş‘la görüştü. Partinin Genel Merkezi’nde gerçekleşen görüşme 50 dakika sürdü.

Görüşmeye Mehmet Güzelmansur, Gökhan Zeybek ve Selin Sayek Böke ile Hatay İl Başkanı Hakan Tiryaki de katıldı.

NOW TV (FOX) canlı yayınında, Savaş’la bir araya gelip ‘alternatif’ üzerine konuşacaklarını söyleyen Özel, “Hatay’ın sesini duymazsak biraz sıkıntıya girdiğimiz gösteriyor” ifadelerini kullanmıştı.

Savaş’la görüşeceğini belirten Özel, “Biz Hatay’da yaşananları çok dikkatli analiz ediyoruz. Hatay’da 5 anket yaptık. Son ana kadar en doğru adayı belirlemek için anketi yaptık. Cumartesi günü gece anket yaptık. Birazdan Lütfü Savaş’la da konuşacağım, elimizdeki anketi Lütfü Bey’le de paylaşacağım. Anket şunu gösteriyor; Lütfü Bey’in onayıyla birlikte bir alternatif geliştirdiğimiz durumda seçimi alacağımızı gösteriyor. Bu şekilde davranmaz, Hatay’ın sesini duymazsak biraz sıkıntıya girdiğimiz gösteriyor” dedi. “Hatay İttifakı’na ihtiyaç var” diyen Özel, “Hatay İttifakı kurulmazsa Cumhur İttifakı’nın adayı şans yakalayacak. Biz Hatay İttifakı’nı kurmak için üzerimize düşen sorumluluğumuzu yerine getireceğiz. Bunun için 36 saatimiz var önümüzde” ifadelerini kullanmıştı.

CHP’nin dünkü aday tanıtım toplantısına Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş katılmazken, sahneye davet edilen Hatay adaylarının arasında Savaş’ın adı anons edilmemiş, ekrana ismi ve fotoğrafı yansıtılmamıştı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir