Kırıkkale’de kuyumcu kuryesini darp ederek gasp eden şüpheliler yakalandı

Yenidoğan Mahallesi’nde kurye Mesut Aslan’ın altın ve para dolu çantasını gasp ettikleri iddia edilen A.B, M.Y, O.D. ve M.K isimli şüpheliler, Kırıkkale Asayiş Müdürlüğü Cinayet Büro ekipleri ile Ankara polisinin ortak çalışması sonucu Başkent’te yakalandı. Zanlıların üzerlerinde yapılan aramada 3 tabanca ve 24 fişek bulundu. Şüpheliler Kırıkkale’ye getirilerek emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. A.B. ve M.Y. savcılıktan serbest bırakılırken, O.D. ve M.K. tutuklandı.

ÇALINAN ALTINLAR SAHİBİNE İADE EDİLDİ

Gasbedilen altınları emniyete teslim eden Aslan, olayın detaylarını gazetecilere anlattı. Aracını otoparka çekip mahalle istikametine giderken yanında duran beyaz bir otomobilden inen maskeli kişilerin kendisini gasp ettiğini belirten Aslan, çantaları vermeyi reddedince silah çekildiğini ve havaya ateş edildiğini ifade etti. Yaklaşan bir vatandaşın “polis geliyor” demesiyle saldırganların kaçtığını söyledi. Aslan, Kırıkkale ve Ankara polisinin titiz çalışmasıyla zanlıların yakalandığını dile getirerek, çalınan altın ve paraları geri aldığı için teşekkür etti.

Yenidoğan Mahallesi’nde 14 Şubat’ta kurye Mesut Aslan’ı kaldırımda durdurarak gasp ettikleri iddia edilen maskeli 3 şüpheli, bir miktar altın ve para içeren çantayı alarak otomobille kaçmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir