Erzan’ın kırık telefonundan 181 bin mesaj çıktı… Arda: Benim kayışı kopardın…

Emre Belözoğlu, Arda Turan, Fenando Muslera gibi futbol dünyasının ünlü isimlerinin yanı sıra onlarca kişiyi ‘Fatih Terim Fonu’yla milyonlarca lira dolandıran eski Denizbank Levent Şube Müdürü Seçil Erzan’ın tutuklandığı dosyadan bu defa 181 bin 538 mesaj çıktı.

2’si tutuklu 7 sanığın yargılandığı dolandırıcılık davası dosyasına, sanık Seçil Erzan’ın gözaltına alınmadan önce kırdığı iddia edilen telefonunda yer alan mesaj kayıtlarına ilişkin 553 sayfalık bilirkişi raporu da girdi.

AA’nın aktardığına göre İstanbul 41. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki dava dosyasına gelen raporda, Fatih Terim ve Atilla Baltaş ile Arda Turan, Selçuk İnan ve Emre Çolakoğlu’nun da aralarında bulunduğu bazı müştekilerin mesaj kayıtları yer aldı.

TERİM: TAMAM SEÇİL HANIM SİZ NE KARAR VERDİYSENİZ ÖYLEDİR

Sanık Seçil Erzan ile Fatih Terim arasında 4 Ekim 2021 ile 10 Mart 2023 arasındaki mesaj kayıtlarına göre Terim’in Erzan’a, ”Bakırköy’de bulunan özel bankacılık merkezi şubesindeki hesabından 3 milyon 889 bin 557 liralık vadeli mevduat hesabı açıldığı, faiz oranının yüzde 17,6, vade sonundaki net faiz kazancının ise 1782,74 lira olduğu” şeklinde mesaj ilettiği görüldü.

Sanık Erzan’ın Terim’e, “Hocam günlük yaptırdım, kulüp yarın gönderirse 4’e tamamlayıp kalan tutarı fonda diğer harcamalar için tutarız diye.” yanıtını verdiği, Terim’in ise Erzan’a, “20 bin doları buradan mı aldık?” şeklinde mesaj gönderdiği belirtildi.

Mesaj kayıtlarının devamında Erzan’ın Terim’e, “4 milyon 67 bin 412 lira dönüşümüz vardı. 177 bin 834 lira için elden aldırdım. Kalan 3 milyon 889 bin 577 lirayı günlük yaptırdım, kulüp gönderdiğinde bugün yarın bu tutara ekler bağlarız. Ayırmamız gereken tutarı fona atarız hocam.” yanıtını verdiği görüldü.

Terim’in ise Erzan’a, “Tamam Seçil Hanım, siz nasıl karar verdiyseniz öyledir tamam.” ifadesini yazdığı mesajlarda, sanığın da 5 Ekim 2021’de Terim’e, maaşının farklı bir bankaya yatırıldığını ve parasını söz konusu bankadan Denizbank hesabına aktarttığını anlattığı ifade edildi.

MUSLERA’NIN EVİNDE PARA ALIŞVERİŞİ

Dava dosyasına giren 553 sayfalık bilirkişi raporunda, Galatasaraylı futbolcu Fernando Muslera’nın İngilizce olarak Seçil Erzan’a 9 Şubat 2023’te “Bu gece ilk ödeme için Merto’yu (Musa Mert Çetin) ve sizi evime bekliyorum. İkinci ve üçüncü ödemeyi İstanbul’a döndüğümde alacağım yani belki 2 hafta sonra daha fazlasını alabilirim.” şeklinde mesaj attığı, Erzan’ın ise “Günaydın” yazarak yanıt verdiği aktarıldı.

Muslera’nın 20 Şubat 2023’te yine Erzan’a mesaj attığı, ikilinin saat 20.00’de Muslera’nın evinde para alışverişi için sözleştikleri belirtildi. Çetin’in, Erzan ile bir yazışmasında Muslera’nın Fatih Terim’i aramasından korktuğunu söylediği mesajlar dikkati çekti.

Yazışmalarda, fona giren ancak parasını alamayan futbolcu Semih Kaya’nın Erzan tarafından bir süre oyalandığı, Erzan’ın sık sık “Çözeceğim, halledeceğim” gibi vaatlerde bulunduğu görüldü.

Erzan’ın “Ben hayatımdan vazgeçtim yaptığım işi bitirmek için inan.” dediği, Kaya’nın ise “Ben de hayatımdan geçtim, futbolu bıraktım ya ben senin lafına. Ben vazgeçtim hayatımdan.” yazdığı kaydedildi.

Emine Aytek adlı kişinin para yatırmak için Erzan’a fonun adını sorduğu, Erzan’ın da “Teknoloji fonu. Başka adı yok.” yanıtını verdiği anlaşıldı.

ARDA EŞİNE ÇANTA ALMAK İÇİN PARA İSTEDİ

Bilirkişi raporunda sanık Erzan’ın, Arda Turan ile mesajlarına da yer verildi. Arda Turan’ın “Bir 30-40 bin dolar çıkar mı kredi kartına yatırsak. Aslıhan’a şu çantayı alsam. Çıkınca ararsan sevinirim.” dediği mesaja yer verilen raporda, Erzan’ın Turan’a “Çantayı alıyor musun? Ona göre biri bana gelebilir canım.” şeklinde cevap verdiği ve Turan’ın bunun üzerine, “Alacağım, gönderiyorum. Çektirdim karttan ama hiç limitim kalmadı.” diye cevap verdiği yer aldı.

Turan ile Erzan’ın 28 Şubat 2023’teki mesajlarına yer verilen raporda, Turan’ın “Seçil’cim ne yaptın? Bana bunu nasıl yaparsın ya? Beni insanlara nasıl rezil edersin. Senin için gittim borçlar istedim. Sözler verdim. Hiçbirini tutamıyorum. Bana bunu yapacağın ne yaptım ben… İnsanların gözünde ne hale düştüm.” dediği, Erzan’ın “Ne desen haklısın şu an. Çok ama çok özür dilerim” şeklinde cevap verdiği, Turan’ın bunun üzerine “Ben yarın insanların maaşlarını nasıl ödeyeceğim?” mesajını gönderdiği, Erzan’ın da Turan’a “Çok mahcubum.” dediği belirtildi.

Raporda, aynı gün Turan’ın Erzan’a “Bir tane saatim var, çok takmıyorum. 70 bin dolar veriyorlar, 105 bin dolar bulursak. Ağzımda yaralar, baş ağrısı, süper oldu. Geldiğimiz noktada sen ne istediysen ben hep günü gününe getirdim. Şu anda mahcup, tedirgin, sözünü tutamamış biri oldum. Tamimiyle benim durumum belirsizlik. İki çocuğum ve ailem var. Ben bu hale nasıl geliyorum? Sinir hastası oldum oturduğum koltukta. Ben sana verdiğim sözde duramadım mı da bu muameleyi görüyorum? İnsanlar arıyorlar, telefonu açamıyorum.” şeklinde mesajlar gönderdiğine yer verildi.

ARDA: BENİM KAYIŞI KOPARDIN… ERZAN: KOPARMA NE OLUR OLMUŞ İŞİ BOZMA…

Devamında Turan’ın sanığa, “Geldiğim noktada 100 bin doları ödeyemiyorum… Bugün kredi kartım kesiliyor, 6 Mart’a kadar ödemesi var… Bugünü hayatım boyunca unutmayacağım… Çok kötü bir hale düştüm…Ve kendimi yatıştıramıyorum. Beni ödeme için arayan insanların telefonunu açamıyorum.. Düştüğüm hale bak, dilenci oldum.” yazılı mesaj yolladığı aktarıldı.

Dosyaya giren kayıtlara göre Seçil Erzan ile Arda TUran arasında 10 Mart 2023’te şu yazışma yapıldı:

Arda Turan: Sana bir gram güvenmiyorum. Bana Çorlu’dayım deyip Fatih hocadan imza alıyorsun.

Seçil Erzan: Lütfen güven. Almaya gittim geri döndüm.

Arda Turan: Akşam geleceğim deyip sonra ben Fatih Hocanın yanına gideceğim dediğimde ben hiçbirini yemiyorum. Merak etme.

Seçil Erzan: Hayır Arda her şey birbirine giriyor.

Arda Turan: Ömrümde düşmediğim hale düşürdün beni. Çarşamba benim için sondu.

Seçil Erzan: Hala sözümün arkasındayım.

Arda Turan: Ve aynen dediklerimi yapacağım bu akşam o para gelmeyecek.

Seçil Erzan: Gelmezse birlikte gideriz

Arda Turan: Bizi oyaladın.

Seçil Erzan: Oyalamadım.

Arda Turan: Benim kayışı kopardın bakalım ne oluyor.

Seçil Erzan: Koparma ne olur koparma. Olmuş işi bozma.

Arda Turan: Benim param geliyor mu bugün gelmiyor mu? 400’ü alamıyordun bugün kesin çıksın diye.

Seçil Erzan: Ben alıp Okan’a götürecem Arda.

Arda Turan: Sana imzasız kayıtsız 15 milyon dolar nakit aktardım. Ben o adama parayı götüreceğim. Herşeyi yakmassam …..çocuğuyum. Bizi oyalarsın ha…

Seçil Erzan: Yakma iki çocuğun var.

Arda Turan: Bu işin sorumlusu kim hemen onun numarasını atıyorsun. Seni yalancı.

Seçil Erzan: Benim tek sorumlusu.

Arda Turan: Benim paramla ne yaptın. Kimi oyalıyorsun sen.

Seçil Erzan: Allah belamı versin oyalamıyorum.

GÜRCİSTAN PARA BİRİMİNİ SORGULAMIŞ

Erzan’a ait bir telefon ve sim kart olmak üzere toplam 2 dijital materyalin incelendiği belirtilen raporda, arka kasası kırılmış ve parçalanmış telefonun açıldığı, bu telefondaki 1972 ayrı hesap ve numarayla yapılan, silinmiş veya mevcut 181 bin 538 mesajın (176 bin 95 WhatsApp mesajı, 2 bin 284 Instagram mesajı, 450 iMessages mesajı, 2 bin 709 SMS ve Recents mesajı) incelendiği, 74 kişiyle yapılan ve dava konusuyla ilgili olabileceği değerlendirilen mesajların inceleme altına alındığı vurgulandı.

Telefonda yapılan incelemede, internet üzerinden “Gürcistan’dan para”, “Gürcistan’dan para birimi”, “kg altın kaç TL”, “kg altın”, “1 kg altın kaç TL” diye aramaların yapıldığı aktarılan raporda, telefondaki 59 bin 27 fotoğrafın incelendiğine ve dava konusuyla ilgili olabileceği değerlendiren ancak telefondan silinen fotoğrafların geri getirildiğine yer verildi.

Öte yandan, Erzan’ın sim kartının, belirttiği şifreler denenmesine karşın açılamadığı, adli bilişim programıyla da açılamadığı için içeriğine ulaşılamadığı ifade edildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir