Soner Olgun kimdir, nereli, kaç yaşında? Soner Olgun şarkıları nelerdir?

Şarkıları ve sesiyle dikkatleri üzerine çeken Soner Olgun, 29 Nisan Cumartesi, Kanal D ekranlarında yayınlanan Şarkılar Bizi Söyler programına konuk oldu. Peki, Soner Olgun kimdir, nereli, kaç yaşında? Soner Olgun şarkıları nelerdir? İşte ayrıntıları…

SONER OLGUN KİMDİR?

Soner Olgun, 1959 yılında dünyaya geldi. Fethiye’de dünyaya gelen Soner Olgun, Bornova Anadolu Lisesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro/Dramatik Yazarlık Bölümünden mezun oldu. İlk albümü “Letafet”i 1992 yılında müzik dünyasına kazandırdıktan sonra sahne çalışmalarına başladı.

1994 yılında “Her Şey Değişmeli”, 1999 yılında “İyi Bayramlar”, 2004 yılında “İyi Bayramlar Türkiye” ve 2012 yılında “Sevda Diye Bir Kuş” albümlerini çıkardı.

Soner Olgun, bir de “Letafet” isimli oyun yazmış ve müziklerini yapmıştır. Kendi adını taşıyan Soner Olgun ile İyi Bayramlar adında Cine5 ve TV 8 kanallarında müzik programları hazırlayıp sunmuştur. Türkiye’nin her yerinde ve Kuzey Kıbrıs’ta konserler veren Olgun, 1997-2014 yılları arası aralıksız 17 yıl boyunca da, İstanbul’da aynı mekanda her Cuma ve Cumartesi olarak sahne çalışmalarını sürdürerek, kırılması zor bir rekora imza atmıştır. 2014 yılından itibaren Türkiye’nin farklı şehirlerinde konser çalışmalarını devam ettirmekte olan Soner Olgun, Kuzey Kıbrıs’da da bir rekora imza atarak , 2 yıldır aralıksız her hafta Merit Park Hotel’de izleyicisi ile buluşarak, en fazla sahne alan sanatçı unvanına sahip olmuştur. 2015 yılında ilk maxi single çalışması olan “Yakarım Yağmurları” albümünü seyircisi ile buluşturmuştur. Canlı performansı ve sahne hakimiyeti ile Türkiye’nin en başarılı sanatçılarından biri olarak anılan Soner Olgun’un; bugüne kadar yayınlanmış sözü veya müziği kendisine ait 35 adet eseri mevcuttur.

SONER OLGUN ALBÜMLERİ

1992 – Letafet

1994 – Her Şey Değişmeli

1999 – İyi Bayramlar

2004 – İyi Bayramlar Türkiye

2012 – Sevda diye bir kuş

2015 – Yakarım Yağmurları EP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir