ESBAŞ Ege’nin En İyi İşverenleri Listesinde Birinci Oldu

Great Place to Work’ün, Ege Bölgesinde çalışanlarını en çok mutlu eden şirketleri belirlemek amacıyla gerçekleştirdiği araştırmada ESBAŞ, 250-499 Çalışan Sayısı Kategorisinde, en yüksek puanla liste başı olarak 2023’te Ege’nin En İyi İşvereni seçildi.

ESBAŞ, Mayıs ayında da GPTW’nin Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2023 Listesi’nde ikinci olmuştu.

Great Place to Work (GPTW), Swiss Otel Büyük Efes İzmir’de düzenlediği ödül töreninde Ege’nin En İşi İşverenleri 2023 Listesi’ni açıkladı. Türkiye’nin iş gücüne katılma oranının en yüksek illerini barındıran Ege Bölgesi’nde, bu yıl sağlığa yani insana önem vererek başarılı sonuçlar üreten şirketler Ege’nin En İşi İşverenleri Listesi’nde yer alma başarısını gösterebildiler.

Great Place to Work’ün, değerlendirmeye katılan 87 firmada 7 bin çalışanın Trust Index deneyim anketi geri bildirimlerinden oluşturulan Ege’nin En İyi İşverenleri Listesi’ne giren şirketler, çalışanlarını iyi ve özel hissettiren uygulamalarla fark yaratarak en iyi işveren seçildi.

GPTW’nin araştırması sonucunda çalışanları tarafından en yüksek puanı alarak 250-499 Çalışan Sayısı Kategorisinde listeye birinci sıradan giren ESBAŞ’lılar törende kalabalık bir grupla sahneye çıkarak kendi besteledikleri ESBAŞ marşını seslendirdiler.

Törende konuşan ESBAŞ Genel Müdürü Yusuf Kılınç, çalışanlarının memnuniyetini ve mutluluğunu en üst seviyede sağlayacak politikalar geliştirerek şirketlerinde sürdürülebilir mutlu ve huzurlu bir çalışma ortamını kurduklarını vurguladı. Kılınç, şunları söyledi: “Hepimiz Mutlu birer ESBAŞ’lı olduğumuz için, şirketimize gönülden emek veriyor ve karşılığını alıyoruz. ESBAŞ sadece çalışanlarının mutluluğu için değil, işleticiliğini üstlendiği Ege Serbest Bölgesinde çalışan 25 bin kişinin de iş yerlerinde mutlu ve huzurlu olması için çalışıyor. Bölgede 40 günlük bebeğin bakımından tutun da okul dönemine kadar çocuklara, Avrupa’nın ve ABD’nin en gelişmiş yuvalarında uygulanan standartlarda eğitim veren ESBAŞ Çocuk Yuvası ile çalışan ebeveynlere çocuklarını güvenle bırakarak, işlerine huzurla devam etmesini sağlıyoruz. Yine Bölge çalışanlarının sağlık hizmetlerini karşılamak adına 7 doktor ve çok sayıda hemşire ile hizmet veren OSGB ile sağlık hizmetine hızlı ulaştırıyoruz. Günlük 25 bin kişiye yemek çıkararak çalışanların her gün sağlıklı ve lezzetli yiyecekler sunuyoruz.”  
 

Şirketlerinin GPTW’nin Mayıs ayında açıkladığı “Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2023” listesinde de ikinci olduğunu hatırlatan Kılınç, “Serbest bölgecilik alanında sadece Türkiye’de değil, dünyada da model olarak alınan bir şirket olan ESBAŞ, çalışanlarıyla birlikte, yüksek güvene dayalı iş yeri kültürünü inşa etmek adına, ‘Cesurluk, Kararlılık, Etik Olmak, Müşteri Odaklılık, Yenilikçilik ve İnsan Odaklılık’ olarak belirlediği değerlerine bağlı kalmayı son derece önemsemektedir. Great Place to Work’un 4 yıldır üst üste yaptığı araştırmalarda şirketimizi Türkiye’nin en iyi işverenleri arasında göstermesi ‘mutlu ESBAŞ’lılar yaratmak’ felsefesiyle sürdürdüğümüz insan kaynakları politikamızın bir sonucudur.  ESBAŞ sadece kendi çalışanına değil, müşterilerinin, toplumun ve etkileşimde bulunduğu tüm paydaşlarının mutluluğuna önem veren bir şirkettir. ESBAŞ kültürü; tüm ESBAŞ’lıların gönülden işine bağlı olmalarını, işlerini kendi işi gibi görüp severek yapmalarını ve başarı odaklı olmalarını sağlamıştır. Ege bölgesinden firmaların da GPTW listelerinde başarılı olmaları bu felsefenin yayılımında artış
Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir